Předokenní žaluzie

Předokenní žaluzie s hliníkovými lamelami jsou nejpoužívanější protisluneční ochrana. Dodávají se nejen do průmyslových či obchodních prostor, ale stále častěji jsou součástí rodinných domů. Natáčením lamel se reguluje sluneční záření a tím i teplota a intenzita světla v interiéru. Venkovní žaluzie zachytí až 80% světelných paprsků ještě před okenní tabulí.

Venkovní žaluzie se skládá z kastlíku, lamel, vodících lišt a ovládání.

Kastlíky mohou být pro montáž do připraveného prostoru v nadpraží okna. To se většinou týká nový budov. Nebo kastlík s hliníkovým krycím plechem může být přiznán na fasádě a jedná se o dodatečnou montáž.

Lamely jsou hliníkové a dodávají se v široké barevné škále ve dvojím základním provedení a to ve tvaru Z s šířkou 90 mm nebo ve tvaru C se šířkou 80 mm.

Lamela ve tvaru Z

Lamela ve tvaru C

Vodící lišty lamel jsou ve tvaru U.  Zpevňují pancíř lamel, zvyšují odolnost vůči větru a zpřesňují chod žaluzie. Vodící lišty jsou buď přiznané na fasádě nebo mohou být  zapuštěné ve špaletě okna.

Ovládání žaluzií je většinou elektrické a to buď tlačítkem, dálkový ovladačem nebo napojením na centrální systém dle požadavků zákazníka.